تبلیغات
تبریز مارالی - تیمی به بزرگی نام آذربایجان!

درباره تبریز مارالی

در این وبلاگ با همکاری دوستان سعی در حمایت از تیم اسیایی و پرطرفدار تراختور سازی داریم تا با اطلاع رسانی از وضعیت تیم و حواشی بازی ها ،علاقمندان را در جریان اخبار ویژه تراختور و سایر تیم ها قرار بدهیم .

عزیزانی که مایل به همکاری هستند می توانند با گذاشتن کامنت برای مدیر وبلاگ مدیر رو در جریان در خواستشان قرار بدهند.

آخرین مقالات تبریز مارالی
یا یا یا شا شا شا آذربایجان چ.خ یاشا

تیمی به بزرگی نام آذربایجان!


اولین حضور تراکتورسازی تبریز در لیگ به معنای پایان سلطه دردانه های پایتخت در لیگ برتر کشور بود ، حضوری که سرخابی های تهران را از بورس انداخت و فصلی نو در فوتبال کشور پدید آورد ، مردم ایران از حضور هزاران هزار نفری هوادارن در ورزشگاه یادگار امام که همگی از آن با نام دره مرگ یاد میکنند به وجد آمدند و دیگر همه و همه یک تیم داشتند به نام تراختور.

 

هواداران تراکتور رسم هواداری به دیگر تیم ها یاد دادند و برای اولین بار در ایران بود که تیمی چه در خانه و چه خارج از خانه میزبان حریفان خود بود ، بر عکس هواداران تیم های پایتخت به جای بیانیه خواندن علیه تیم ، شعار "عیبی یوخ عیبی یوخ" سر دادند و اینگونه از فرزند آذربایجان حمایت کردند و نگذاشتند زمین بخورد.

 

همه ی اینها باعث شد تا همه جا صحبت از تراکتور سرخ رنگ آذربایجان باشد و بجای استفاده از نام تبریز ، از نام آذربایجان استفاده کردند زیرا که تراکتور تبدیل به نماد آذربایجان در ایران شده بود و هر آذری زبانی خود را هوادارش میدانست و از هرسوی ایران برای حمایت از تیم خود ، خود را به ورزشگاه میرساند تا مبادا تیمش در میدان تنها باشد.

 

هوادار تراکتور بودن یعنی زندگی ، زندگی یعنی تراکتور و تراکتور یعنی تیمی به بزرگی نام آذربایجان.

 

 

آذربایجان وار السون   -------------------------   ایستمین کور السون نوشته شده در  جمعه 9 تیر 1391ساعت 01:09 ق.ظ  توسط  احمد نظرات

لیـــــــنک باکــــــــــس ها